Trzy indeksy na nowych szczytach

We wtorkowym handlu na warszawskiej giełdzie notowania w górę ponownie ciągnęły zwyżki wskaźników małych i średnich spółek.

WIG30 stracił na zamknięciu 0,1 proc., w czym nie przeszkodził nowy rekord frankfurckiego indeksu DAX (+0,9 proc.). Nastroje na rynkach światowych wspierały rosnące szanse na porozumienie wokół limitu zadłużenia. Najwyżej od lutowej przeceny próbowały się znaleźć notowania TPSA (+0,3 proc.). Do 8,9 zł wycenę jednej akcji podniósł bank Barcalys, utrzymując jednak zalecenie „niedoważaj”. W trendzie bocznym tkwią notowania Synthosu (-0,4 proc.). Nie pomaga rekomendacja „kupuj” od banku Raiffeisen z ceną docelową 5,8 zł.

Najwięcej zyskały notowania w branży informatycznej (+2,5 proc.) oraz budowlanej (+2,4 proc.). Na najwyższym poziomie od stycznia utrzymał się subindeks branży energetycznej (0,0 proc.). Podobnej sztuki nieskutecznie próbowały dokonać notowania PGE (+0,3 proc.). Bank Raiffeisen podtrzymał rekomendację „trzymaj” dla spółki, podnosząc wycenę jej papierów do 18,8 zł. Na półtorarocznym szczycie utrzymać się nie zdołał kurs Tauronu (-0,4 proc.). Do „sprzedaj” zalecenie dla akcji spółki obniżył bank Goldman Sachs.

Do zwyżek dołączyć nie mogą notowania w branży chemicznej (-0,4 proc.). Papiery Grupy Azoty przeceniono o 1,2 proc., a notowania Polic obniżyły się o 0,7 proc. Jak w ostatnim raporcie napisali analitycy CDM Pekao, ożywienie w branży chemicznej nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2014 r. Tymczasem biuro Wood&Company podwyższyło wyceny papierów Grupy Azoty do 62,7 zł oraz akcji Polic do 20,6 zł. Wciąż jednak dalej zaleca sprzedaż obu spółek.

Maksima hossy poprawiły wszystkie trzy indeksy małych i średnich spółek: mWIG40 (+1,2 proc.), sWIG80 (+0,9 proc.) oraz WIG Plus (+1,0 proc.). Najwięcej od czerwca ubiegłego roku płacono za papiery Trakcji (+8,9 proc.). 5 proc. próg w akcjonariacie przekroczyło PTE PZU. Tuż pod rocznym szczytem utrzymują się notowania Drozapolu (+3,3 proc.). Jak w rozmowie z PAP przyznał prezes Wojciech Rybka, zakończone trzy miesiące były najlepszym kwartałem od ponad roku, jednak w skali dziewięciu pierwszych miesięcy roku spółka nadal pozostaje na minusie. Historyczny rekord poprawiły notowania Work Service (+5,4 proc.). DI BRE podwyższyło zalecenie dla akcji spółki do „kupuj” z wyceną 14,60 zł.

W pobliżu dwuletniego szczytu znalazły się notowania GPW (+2,6 proc.). Z „neutralnie” do „kupuj” rekomendację dla spółki podniósł bank Citigroup. Na historyczny szczyt próbowały wyjść notowania ACE (+7,2 proc.). Kupno akcji z wyceną 13 zł zarekomendowała Erste Group. Najwyżej od stycznia znalazły się notowania LZMO z rynku NewConnect (+9,9 proc.). Spółka w kolejnych latach chce zwiększyć przychody o kilkadziesiąt proc., trwale przekroczyć próg rentowności i znaleźć się na rynku głównym GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Trzy indeksy na nowych szczytach