Trzy po trzy procent

opublikowano: 07-09-2017, 22:00

Finanse osobiste: Trzy lub więcej procent na koncie oszczędnościowym to stawki, które można dostać na trzech kontach oszczędnościowych — w Orange Finanse, Banku Pocztowym i T-Mobile Usługi Bankowe. Tylko jednak w tej ostatniej firmie skorzystać z usługi może szersze grono klientów — choć i tak ograniczone do tych, którzy są nowi.

Ograniczeń jest więcej (maksymalna kwota to 50 tys. zł, trzeba założyć ROR, podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące), ale to cena, jaką trzeba zapłacić za ponadprzeciętne pomnożenie oszczędności przez 3 proc. w skali roku. W Orange Finanse, który oferuje 3,6 proc., maksymalna kwota to ledwie 10 tys. zł, a z rozwiązania skorzystać mogą tylko klienci usług mobilnych telekomu, którzy na dodatek założą ROR i będą aktywnie korzystać z karty debetowej. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące. W Banku Pocztowym 3 proc. dostaną ci, którzy oszczędzać będą na koncie pieniądze z programu Rodzina 500+.

W Deutsche Banku wciąż dostępne jest konto Oszczędnościowe Plus, na którym można zdeponować 100 tys. zł, ale tylko nowi klienci przez 4 miesiące cieszyć się będą mogli ze stawki 2,55 proc. Po tym terminie sens utrzymywania konta jest wątpliwy. To samo dotyczy ofert m.in. Alior Banku, Eurobanku, Banku Millennium czy Getin Banku, gdzie 2,5 proc. na 3-4 miesiące to wabik na nowych klientów, którzy w niektórych przypadkach już na starcie muszą otworzyć ROR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu