Trzy sposoby na zyski z kontrolą ryzyka

EBE
opublikowano: 04-12-2013, 00:00

Expander przyjmuje zapisy na Globalnych Liderów w trzech wariantach. Oferty różnią się stopniem ryzyka, wysokością ochrony kapitału, opłatami manipulacyjnymi i długością trwania inwestycji.

Zysk z Globalnych Liderów będzie zależał od zachowania się indeksu Global Diversified Funds, w skład którego wchodzą cztery fundusze: SLI Global Absolute Return Strategies Fund i M&G Optimal Income Fund, które mają po jednej trzeciej udziału w portfelu, oraz Parworld Quant Equity World Guru i Robeco Global Consumer Trends Equities z udziałem po jednej szóstej. Indeks wykorzystuje mechanizm kontroli zmienności. Docelowa zmienność notowań wynosi 4 proc. i jest liczona odchyleniem standardowym. Jeśli notowania funduszy wchodzących w skład indeksu będą bardziej zmienne, mechanizm spowoduje zmniejszenie ekspozycji w fundusze na rzecz rynku pieniężnego.

W wariancie I, czteroletnim, na zakończenie inwestycji klienci otrzymają zwrot 80 proc. zainwestowanego kapitału powiększonego o premię równą współczynnikowi partycypacji, który będzie się zawierał między 235 a 265 proc., oraz stopy zwrotu z indeksu.

W wariancie II, trzyletnim, na zakończenie inwestycji inwestorzy otrzymają zwrot 95 proc. zainwestowanego kapitału powiększonego o premię równą współczynnikowi partycypacji, który będzie się zawierał między 95 a 125 proc., oraz stopy zwrotu z indeksu.

W wariancie III, czteroletnim, na zakończenie inwestycji inwestorzy otrzymają zwrot 105 proc. zainwestowanego kapitału powiększonego o premię równą współczynnikowi partycypacji, który będzie się zawierał między 40 a 60 proc., oraz stopy zwrotu z indeksu. Ostateczne wartości współczynników partycypacji zostaną ustalone po zakończeniu subskrypcji. Minimalna wpłata na inwestycję wynosi w każdym wariancie 5 tys. zł, opłata manipulacyjna w II i III wariancie do 3 proc., a za wcześniejsze wyjście z inwestycji w każdym przypadku 1 proc. bieżącej wartości składki.

Zdaniem „PB”:

Zaletą inwestycji jest zróżnicowanie stopnia ryzyka. Dzięki temu każdy może wybrać wariant w zależności od akceptowanego przez siebie ryzyka w zamian za wyższą ewentualną premię. Najbardziej ryzykowny jest wariant I, w którym można stracić nawet 20 proc. oszczędności, najbezpieczniejszy III.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzy sposoby na zyski z kontrolą ryzyka