TSMC przedstawił optymistyczną prognozę

opublikowano: 16-01-2020, 08:58

Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), dostawca układów scalonych m.in. dla koncernu Apple przedstawił prognozę kwartalnych przychodów znacznie przekraczającą szacunki analityków.

Największa tajwańska firma oczekuje, że w kwartale kończącym się w marcu 2020 r. sprzedaż osiągnie poziom 10,2-10,3 mld USD. Tymczasem mediana prognoz analityków kształtuje się na poziomie około 9,6 mld USD.

TSMC
fot. Bloomberg

Oprócz tego firma pochwaliła się zyskiem za czwarty kwartał 2019 r., który również przekroczył prognozy specjalistów po tym, jak klienci tacy jak Apple czy Huawei Technologies wprowadzili bardziej zaawansowane układy scalone TMSC do swoich  smartfonów. Przychody TMSC wyniosły 317,2 mld dolarów tajwańskich (TWD) zaś zysk netto 116 mld TWD (3,9 mld USD). Marża brutto wyniosła natomiast 50,2 proc. 

Największy na świecie producent chipów inwestuje w technologię, aby zabezpieczyć swoją wiodącą pozycję na rynku w stosunku do koncernów Samsung Electronics i Intel TSMC wydało prawie 15 mld USD na technologię i zwiększenie mocy produkcyjnych w 2019 r. i ma zamiar wydatkować dodatkowe 16 mld USD w tym roku, przygotowując się na falę smartfonów piątej generacji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane