TSP zainwestuje w Krakowie 300 mln dolarów

Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
29-04-2002, 13:12

KRAKÓW (Reuters) - Amerykański koncern budowlany Tishman Speyer Properties (TSP) zamierza zainwestować 300 milionów dolarów w kompleks usługowo-rozrywkowy "Nowe Miasto" w Krakowie, powiedział na poniedziałkowej konferencji dyrektor TSP na Europę Środkową.

"Wciąż mówimy o wielkości inwestycji w Krakowie przekraczającej w pierwszym etapie 300 milionów dolarów" - powiedział Torben Nielsen.

TSP podpisał umowę użytkowania wieczystego 12 hektarów ziemi przy dworcu kolejowym i dodatkowo dierżawy na 30 lat podziemi handlowych pod istniejącymi peronami. Jednak nie ujawniono ceny transakcji zakupu ziemi.

Nielsen dodał, że do rozpoczęcia inwestycji konieczny jest wykup dwóch działek będących własnością Poczty Polskiej i PKS. Po sfinalizowniu transakcji i uzyskaniu pozwoleń budowlanych "Nowe Miasto" powstanie w ciągu trzech lat.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TSP zainwestuje w Krakowie 300 mln dolarów