TUP ma spółkę z Bydgoszczą. Będzie kino

ANP
opublikowano: 10-03-2010, 00:00

76 mln zł ma kosztować budowa Kino-Centrum Fordon. TUP ma już umowę z miastem.

76 mln zł ma kosztować budowa Kino-Centrum Fordon. TUP ma już umowę z miastem.

Projekt budowy w bydgoskiej dzielnicy Fordon centrum kulturalno-rozrywkowego nabiera realnych kształtów.

Wczoraj władze giełdowego TUP i ratusza podpisały umowę i powołały spółkę celową Kino-Centrum Fordon o kapitale zakładowym 50 tys. zł (50 udziałów), w której objęły po połowie udziałów.

— Chcemy do Bydgoszczy przenieść model zarządzania obiektem komercyjnym jak w przypadku centrum City Point w Tychach. Szukamy innych tego typu projektów, ale na razie koncentrujemy się na inwestycji bydgoskiej — mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

W Fordonie, oddalonym o 15 km od centrum miasta, powstanie multiplex o powierzchni 12 tys. mkw z oddzielnym budynkiem biurowym i filią ratusza oraz powierzchnią komercyjną. Centrum powinno być gotowe w ciągu najbliższych 32 miesięcy.

Cała inwestycja opiewać będzie na 76 mln zł.

Zawarta umowa przewiduje, że TUP wniesie wkład pieniężny w wysokości nie mniejszej niż 5 mln zł w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki celowej, która zaciągnie kredyt lub pożyczkę. Miasto przeniesie na spółkę celową nieruchomości w zamian za udziały w podwyższonym kapitale spółki. TUP będzie miał za zadanie zorganizować finansowanie dla spółki celowej.

— Dostępne finansowanie jest drogie a banki niechętne do współpracy. Najemcy mają ograniczone strategie rozwoju i budżety. To problemy, z którymi borykają się obecnie wszyscy inwestorzy. Obecna sytuacja makroekonomiczna sprawia, że największą szansę powodzenia mają projekty realizowane we współpracy z samorządem — dodaje Robert Jacek Moritz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu