Turystyka zdrowotna kwitnie - prasa

19-06-2007, 07:44

Przed drzwiami gabinetów dentystycznych i  okulistycznych ustawiają się długie kolejki Niemców i Anglików. Do Małopolski dotarła moda na turystykę zdrowotną - pisze Dziennik Polski.

- Zagraniczni turyści korzystają głównie z usług stomatologicznych i chirurgii jednego dnia. Ostatnio zaczynają się także interesować okulistyką, ale jeszcze niewiele polskich klinik jest przygotowanych na okulistyczną obsługę pacjentów z zagranicy - mówi Dariusz Berdys z portalu Medicaltourism.pl.

Natomiast niemal wszystkie gabinety stomatologiczne w kurortach i dużych miastach od dwóch lat przyjmują obcokrajowców. äW sezonie wakacyjnym nawet co trzeci pacjent to turysta zagraniczny. Niektórzy są już stałymi klientami i przyjeżdżają do nas regularnieö ľ mówi Wojciech Klucz z Laser-Med w Rabce. Gabinety stomatologiczne nie muszą nawet inwestować w zagraniczną reklamę. Zadowoleni pacjenci, którzy skorzystali z usług polskich stomatologów zwykle polecają ich swoim rodzinom i znajomym.

Zainteresowanie leczeniem w Polsce jest tak duże, że zaczęły powstawać biura zajmujące się wyłącznie turystyką medyczną. Przygotowują całe pakiety usług zawierające transfer z lotniska, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie, wizyty u lekarza i fakultatywne wycieczki po Małopolsce.

Na zagranicznej turystyce medycznej chcą zarobić także hotele. Podpisują umowy o współpracy z gabinetami dermatologicznymi lub otwierają własne salony odnowy biologicznej. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Turystyka zdrowotna kwitnie - prasa