Tusk: gotowa do rozmowy PO jest trudnym ugrupowaniem dla PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 16:34

Szefa PO Donald Tusk powiedział w czasie piątkowego posiedzenia Rady Krajowej partii, że "gotowa do rozmowy i współpracy z PiS Platforma jest najtrudniejszym dla liderów PiS ugrupowaniem i problemem".

Szefa PO Donald Tusk powiedział w czasie piątkowego posiedzenia Rady Krajowej partii, że "gotowa do rozmowy i współpracy z PiS Platforma jest najtrudniejszym dla liderów PiS ugrupowaniem i problemem".

    "Bo - jak powiedział - strategia budowy siły politycznej opartej na ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera wspierana przez media ojca Rydzyka wyklucza tak naprawdę dobrą, uczciwą współpracę z Platformą" - ocenił Tusk.

    Według niego, Jarosław Kaczyński szuka usprawiedliwienia dla tej decyzji - braku koalicji z PO i koalicji z Samoobroną.

    Nawiązując do ostatnich wydarzeń w Sejmie Tusk powiedział: "Nie znajduję innych słów jak właśnie kłamstwo na to co działo się w parlamencie". Jak dodał, "prowokacyjne było zachowanie marszałka Sejmu, który de facto zerwał posiedzenie Sejmu i to w czasie, kiedy Sejm miał decydować o budżecie".

    "Byliśmy świadkami przez wiele godzin jak pieniądze polskich obywateli, które składają się na budżet państwa, stały się przedmiotem cynicznej gry. Tylko po to, aby uzyskać optymalne warunki z Andrzejem Lepperem" - podkreślił szef PO.

    "Zadaniem PO jest obrona demokracji przed zakusami polityków, którzy demokracji mówię nie" - powiedział Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane