Tusk: PO jest gotowa tworzyć dobry rząd

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 14:36

Według Donalda Tuska, Platforma Obywatelska jest gotowa tworzyć z PiS dobry rząd, ale inicjatywa leży po stronie liderów Prawa i Sprawiedliwości. "Jesteśmy gotowi robić dobry rząd. Jeśli pan premier Marcinkiewicz i prezes Jarosław Kaczyński mają podobny pogląd jak my, to powinni taki projekt wspólnego rządu zaproponować" - powiedział Tusk na wtorkowym briefingu prasowym.

Według Donalda Tuska, Platforma Obywatelska jest gotowa tworzyć z PiS dobry rząd, ale inicjatywa leży po stronie liderów Prawa i Sprawiedliwości. "Jesteśmy gotowi robić dobry rząd. Jeśli pan premier Marcinkiewicz i prezes Jarosław Kaczyński mają podobny pogląd jak my, to powinni taki projekt wspólnego rządu zaproponować" - powiedział Tusk na wtorkowym briefingu prasowym.

Zdaniem szefa PO, wstępem do tego byłaby gotowość do wystąpienia przez PiS z propozycją konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu.

"Jeśli ma być nowy rząd, to największy klub w tym parlamencie, dysponujący poparciem prezydenta, powinien pod adresem Platformy, ale przede wszystkim także opinii publicznej i parlamentu, taką propozycję złożyć" - oświadczył Tusk.

W przypadku konstruktywnego wotum nieufności, wniosek o wotum nieufności połączony jest z jednoczesnym zgłoszeniem kandydata na nowego premiera, który ma poparciem większości parlamentarnej.

"Jest (ze strony PiS) poważna oferta do dobrego partnerskiego rządu - możemy rozmawiać. Jest oferta - tak jak to dziś widać czarno na białym - rozbijania, czy podporządkowywania sobie Platformy - o tym nie będziemy rozmawiali" - podkreślił Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane