Tusk: PO nie będzie odrzucać dobrych ustaw rządu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 04-11-2005, 09:31

Donald Tusk powtórzył, że Plaforma Obywatelska nie poprze w Sejmie mniejszościowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu Kazimierza Marcinkieiwcza będzie 10 listopada.

Donald Tusk powtórzył, że Plaforma Obywatelska nie poprze w Sejmie mniejszościowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu Kazimierza Marcinkieiwcza będzie 10 listopada.

Przewodniczący Platformy oświadczył w Sygnałach Dnia, że jego partia będzie w opozycji. Wyjaśnił, że będzie to opozycja wobec układu PiS z Samoobroną, Ligą Polskich Rodzin i PSL. Tusk powiedział, że oczywiście dla Polski byłaby lepsza koalicja PiS z Platformą. Ale - według niego - z winy PiS stało się to niemożliwe. Zarzucił partii braci Kaczyńskich dążenie do zmonopolizowania władzy i celowe storpedowanie rozmów z Platformą.

Gość Jedynki podkreślił, że posłowie Platformy nie będą odrzucać dobrych, potrzebnych ustaw przygotowanych przez rząd. Celem Platformy jest zapewnienie równowagi politycznej - zapowiedział Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane