Tusk wątpi, że dojdzie do rozmowy PO-PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 15:31

Szef PO Donald Tusk przyznał w poniedziałek, że wątpi, by mogło dojść do poważnej rozmowy z PiS. Dodał, że nie ma za dużo nadziei na normalizację obecnej sytuacji i na to, że "PiS wreszcie powie otwarcie o co chodzi i jaki ma plan".

Szef PO Donald Tusk przyznał w poniedziałek, że wątpi, by mogło dojść do poważnej rozmowy z PiS. Dodał, że nie ma za dużo nadziei na normalizację obecnej sytuacji i na to, że "PiS wreszcie powie otwarcie o co chodzi i jaki ma plan".

    "Mam wrażenie, że pan prezes (Jarosław Kaczyński) nie jest gotowy do zawarcia porozumienia z kimkolwiek, ale jest wewnętrznie napakowany, by każde porozumienie unieważniać" - powiedział Tusk.

    "Rano ogłasza gotowość do rozmów z Samoobroną, w południe z Platformą, po południu z Ligą Polskich Rodzin, a wieczorem - obraża wszystkich. To jest dzisiejsza strategia pana Kaczyńskiego" - dodał.

    Tusk nie chciał komentować doniesień prasowych, że nowym szefem MSZ miałby zostać eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski. "Premierem - pan Kluska, wicepremierem - pan Jan Krzysztof Bielecki, a ministrem kultury - Doda Elektroda. To są komunikaty, które płyną od Jarosława Kaczyńskiego" - żartował Tusk.

    Ocenił, że do wieczora mogą pojawić się "kolejne fantazje" polityków PiS-u.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane