TVP może stracić prawa do pierwszej ligi piłki nożnej

Presserwis
opublikowano: 26-09-2008, 07:19

Dziś Telewizji Polskiej SA może zostać wypowiedziana umowa dotycząca praw do transmitowania meczów pierwszej ligi piłki nożnej. 

 – Chcę na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zaproponować unieważnienie obowiązującej cały czas umowy z TVP – mówi Ryszard Adamus, prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej.

Zapowiedzi prezesa potwierdza Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN-u. – Jest to jeden z punktów porządku obrad – informuje Koźmiński.

Pomysł Adamusa zakłada porozumienie się w sprawie praw do ligi z publicznym nadawcą lub kanałem Orange Sport na lepszych warunkach finansowych. – Jesteśmy zainteresowani tymi rozgrywkami, ale do czerwca przyszłego roku prawa do nich posiada przecież TVP. Jeśli nadarzy się okazja uzyskać je wcześniej, to się nad tym zastanowimy – mówi Janusz Basałaj, redaktor naczelny Orange Sport.

Dla Roberta Korzeniowskiego, szefa sportu w TVP, sytuacja jest kuriozalna. – Nie widzę powodów do wypowiedzenia nam tej umowy. Trzeci rok realizujemy jej postanowienia, pokazując regularnie mecze w TVP Sport i dwa spotkania miesięcznie w TVP Info – tłumaczy Korzeniowski i dodaje: – Na decyzji PZPN-u najwięcej stracą nasi widzowie, którzy nie będą mogli oglądać już pierwszej ligi na antenie kanału otwartego.

Pierwsza liga to najwyższa klasa rozgrywek piłkarskich w naszym kraju po ekstraklasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / TVP może stracić prawa do pierwszej ligi piłki nożnej