TVP pokaże mecze reprezentacji w eliminacjach MŚ

DI, PAP
opublikowano: 21-01-2008, 13:29

Telewizja Polska uzyskała prawa do  transmisji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Stosowane porozumienie zostało zawarte z właścicielem tych praw firmą Sportfive.

Umowa ze Sportfive obejmuje transmisje z wszystkich eliminacyjnych meczów polskiej reprezentacji w kraju i na wyjeździe oraz spotkań towarzyskich Polaków w latach 2008-2010. Relacje będzie przeprowadzał program 1 TVP.

"Zawarliśmy porozumienie z firmą Sportfive w sprawie zakupu transmisji meczów eliminacji mistrzostw świata. W ten sposób chcemy realizować misję telewizji publicznej" - powiedział członek zarządu TVP Piotr Farfał.

Dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski podkreślił, że mecze narodowej drużyny na pewno będą transmitowane na antenie otwartej. "Od lat jesteśmy partnerem reprezentacji i trudno byłoby sobie wyobrazić telewizję publiczną bez niej. TVP już wcześniej nabyła prawa do transmisji z turnieju finałowego najbliższych mistrzostw świata oraz turnieju, który odbędzie się w 2014 roku. Będziemy również pokazywać Puchar Konfederacji w 2009 roku" - oświadczył Korzeniowski.

"Negocjacje z TVP były twarde, ale zakończyły się powodzeniem - dodał prezes Sportfive Andrzej Placzyński. - To bardzo ważne porozumienie dla polskich kibiców, a przecież reprezentacja piłkarska to podstawowy sportowy produkt dla telewizji. TVP powinna być zadowolona z tej umowy".

Piotr Farfał wyjaśnił również, że TVP nadal prowadzi rozmowy z Polsatem w sprawie transmisji z Euro-2008. Właścicielem tych praw jest Polsat, ale telewizja publiczna chciałaby pokazywać wszystkie mecze Polaków i kilka innych. "Nadal trwają negocjacje w tej sprawie, tyle mogę na razie powiedzieć - powiedział członek zarządu TVP - Gdy rozmowy zakończą się, natychmiast o tym poinformujemy".

TVP ma również zagwarantowane prawa do transmitowania meczów reprezentacji Polski do lat 21 rozgrywanych w kraju oraz prawo do skrótów, objętych licencją meczów w internecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane