TVP pozwie do sądu wydawcę "Dziennika"

DI, PAP
opublikowano: 30-11-2007, 20:51

Telewizja Polska pozwie do sądu wydawcę gazety "Dziennik" za artykuły "szkalujące telewizję publiczną i jej pracowników" - poinformowały w piątek Wiadomości TVP.

"Czekamy na oficjalne zarzuty ze strony TVP. Gdy będą sformułowane w formie jakiegoś pisma prawnego, wówczas zajmiemy stanowisko" - powiedział PAP rzecznik Koncernu Wydawniczego Axel Springer Michał Fijoł.

W czwartek "Dz", opierając się na relacji zwolnionego z "Wiadomości" reportera Łukasza Słapka, napisał, że wiceszefowa Agencji Informacji Patrycja Kotecka miała wywierać naciski na reporterów, by przygotowywali materiały kompromitujące PO.

Według Słapka, Kotecka sugerowała, że dobrze mu zapłaci za reportaż, a nieprzyjęcie jej oferty było powodem jego zwolnienia z "Wiadomości".

W piątek gazeta w artykule "Korupcja w TVP" napisała, że relacje Słapka potwierdzają inni dziennikarze telewizji publicznej. "Słyszałem, że były propozycje wyższej wyceny za zgodę na takie materiały, jakich Kotecka oczekiwała" - powiedział "Dz" Tomasz Lipko, były reporter "Wiadomości", dziś w TV Puls.

TVP w odpowiedzi na zarzuty wobec Koteckiej już wcześniej oświadczyła, że "działania naruszające dobre imię pracowników TVP traktuje jako naruszenie jej dóbr osobistych", a w przypadku rozpowszechniania tego rodzaju informacji podejmie "stosowne kroki prawne, włącznie z drogą sądową". Także sama Kotecka zaprzeczyła zarzutom i zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane