TVP skierowała do KRRiT wnioski o koncesje na kanały tematyczne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-12-2005, 18:32

Zarząd TVP skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji na utworzeniei rozpowszechnienie kanałów tematycznych TVP Sport i TVP Rozrywka.

Zarząd TVP skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji na utworzeniei rozpowszechnienie kanałów tematycznych TVP Sport i TVP Rozrywka.

    Poinformowało o tym w czwartek PAP biuro rzecznika TVP.  Wcześniej wnioski zostały zaakceptowane przez Radę Nadzorczą TVP.

    Telewizja chciałaby uruchomić kanały tematyczne Sport i Rozrywka w połowie przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten nie opóźni się w związku z nową ustawą medialną, która przewiduje zmniejszenie składu Krajowej Rady z 9 do 5 osób.

    Kanały tematyczne mają być dostępne w sieciach kablowych. W sieci Aster dostępny jest już istniejący kanał tematyczny TVP Kultura. Sportowy kanał tematyczny ma, oprócz transmitowania wydarzeń sportowych, pełnić funkcję edukacyjną i misyjną.

    Kanał TVP Rozrywka będzie uzupełnieniem oferty TVP Kultura. Będą w nim komedie filmowe, Teatr TV, kabarety, piosenka literacka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane