Twitter drożeje dwucyfrowo po wynikach

opublikowano: 25-10-2018, 13:50

Akcje Twittera drożeją o 13 proc. w handlu przedsesyjnym po lepszych niż oczekiwano wynikach amerykańskiej spółki.

W trzecim kwartale Twitter miał zysk netto wysokości 789 mln USD, czyli 1,02 USD na akcję. Rok wcześniej stracił 21 mln USD, czyli 3 centy na akcję. Twitter jest kolejnym beneficjentem zmian podatkowych w USA, bo dzięki nim jego zysk był o 702 mln USD wyższy. Skorygowany o wydarzenia jednorazowe zysk na akcję spółki wyniósł 21 centów. Rynek oczekiwał 14 centów.  Rok wcześniej zysk na akcję sięgał 10 centów.  

Zobacz więcej

Twitter

Bloomberg

Amerykański serwis pozwalający na mikroblogowanie zwiększył przychody do 758 mln USD. Rok wcześniej wynosiły 590 mln USD. Analitycy oczekiwali 701 mln USD.

Twitter poinformował, że liczba jego aktywnych miesięcznych użytkowników wynosiła 326 mln w minionym kwartale i była o 9 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Spółka tłumaczy to zmianami w prawie w Europie, a także „decyzji o priorytecie zdrowia spółki”, co oznacza kasowanie kont budzących kontrowersje. Rynek oczekiwał, że liczba aktywnych miesięcznych użytkowników wyniesie 329 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu