Twitter ostrzega przed hakującym rządem

opublikowano: 14-12-2015, 10:55

Twitter wysłał ostrzeżenia do niektórych użytkowników, że ich konta mogły zostać zaatakowane przez “wspieranych przez rząd hakerów”, informuje BBC.

Pierwszy raz portal społecznościowy wysłał do swoich użytkowników podobne ostrzeżenie.
Nie wiadomo jaka liczba kont mogła zostać zaatakowana. 

Twitter
Zobacz więcej

Twitter Reuters/Forum

Takie ostrzeżenie dostała między innymi kanadyjska organizacja pozarządowa Coldhak.

- Jesteśmy przekonani, że ci sprawcy (prawdopodobnie współpracujący z rządem) mogli próbować pozyskać informacje takie jak adres email, IP i/lub numer telefonu – ostrzega Twitter.

- Na tę chwilę, nie mamy dowodów, że pozyskano informacje dotyczące twojego konta, ale badamy tę kwestię. Żałujemy, że na razie nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji - czytamy dalej.

O ataki na zachodnie firmy i rządy podejrzewa się Chiny i Koreę Północną.

Niektórzy eksperci z branży IT uważają, że za ubiegłorocznymi włamaniami do sieci komputerowej Sony i wyciekiem poufnych informacji stał rząd Korei Północnej.

Pjongjang konsekwentnie zaprzecza jakoby miał być zaangażowany w ataki.

James Lewis, ekspert do spraw bezpieczeństwa w Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie, uważa, że wspierani przez rząd hakerzy dysponują większymi zasobami niż hakerzy działające w organizacjach przestępczych.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Twitter ostrzega przed hakującym rządem