Twitter zablokował na krótko konto Elona Muska

opublikowano: 23-10-2018, 12:48

Elon Musk poinformował, że Twitter zablokował jego konto, bo wystraszył się przejęcia go przez hakerów.

Twitter blokował konto szefa Tesli przez krótki czas. Prawdopodobnie zaniepokoiła go seria dziwnych wpisów Muska. Miliarder najpierw zadeklarował miłość do anime. W następnym wpisie ogłosił, że posiada wilkołaka, którego opisał jako „chibi”, co w japońskim slangu oznacza „niski”. Musk potem podał dalej obrazek anime z tekstem: „Chcesz kupić bitcoiny?”. To było już zbyt wiele dla Twittera, który zablokował konto szefa Tesli. Po pewnym czasie Musk opublikował wpis o treści: „Twitter myślał, że moje konto zostało zhakowane i je zablokował haha”.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Twitter może być szczególnie czuły na punkcie wpisów Muska, który traktuje aplikację do mikroblogowania jako główny środek komunikacji z fanami i rynkiem. W tym roku jego wpisy kilkakrotnie wywoływały kontrowersje, co w przypadku nierzetelnych deklaracji dotyczących przyszłości Tesli zakończyło się dla Muska utratą stanowiska szefa rady dyrektorów spółki i 15 mln USD kary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu