Twórcy Wiedźmina 3 odchodzą z CD Projekt RED

Dwóch projektantów przygód Geralta z Rivii przechodzi do konkurencyjnego 11 bit studios.

Małe, kadrowe trzęsienie ziemi w polskiej branży gier komputerowych. Warszawski deweloper 11 bit studios poinformował na Facebooku o tym, że zatrudnił dwóch kluczowych projektantów trzeciej części przygód Wiedźmina.

Zobacz więcej

źródło: youtube

„Pracowali przy Wiedźminie, a teraz są u nas. Witamy Marka Ziemaka oraz Macieja Szcześnika na pokładzie. Będzie się działo!” – możemy przeczytać na facebookowym profilu notowanej na NewConnect spółki.

Marek Ziemak pracował w CD Projekt jako producent rozgrywki, natomiast Maciej Szcześnik był projektantem rozgrywki. Branża spekuluje, że ich przejście to kolejny dowód na zakończenie podstawowych prac nad trzecią częścią Wiedźmina. Teraz pozostaje już tylko oszlifowanie gry.

Największym sukcesem 11 bit studios jest gra „Anomaly: Warzone Earth”. Kurs tej spółki na rynku NewConnect rósł około godziny 15-tej o ponad 4,2 proc. do wartości 8,65 zł. Wcześniej jednak aprecjacja była wyższa i dochodziła do 9,41 zł.

Tymczasem kurs CD Projekt pozostaje w miarę stabilny i około godz. 15-tej,. cena akcji rosła o 0,44 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu