Twórczy plac zabaw, czyli nowe biuro Smyka

Materiał partnera
opublikowano: 18-07-2017, 11:37
aktualizacja: 18-07-2017, 11:38

Stale rozwijana sieć sklepów, coraz większy asortyment produktów, rozwój segmentu e-commerce i perspektywy dalszego rozwoju biznesu poza granicami Polski to tylko niektóre z licznych wyzwań i celów sieci Smyk na najbliższe lata.

Osiąganie sukcesów wymaga dbałości o największą wartość firmy — jej pracowników, również w aspekcie zapewnienia im komfortowych warunków pracy.

— Kluczem do dynamicznego, międzynarodowego rozwoju i sukcesu Smyka są ludzie, pracujący w naszych sklepach i lokalnych biurach, a także w siedzibie głównej. Wraz z rozwojem biznesu systematycznie zwiększamy zatrudnienie, a co za tym idzie, potrzebujemy coraz więcej przestrzeni biurowej dla naszego zespołu. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w nowe biuro firmy w nowoczesnym biurowcu D48 realizowanym przez Penta Investments — mówi Marek Janeczko, COO, członek zarządu Smyk Group.

D48 to najnowszej generacji budynek biurowy o powierzchni ponad 26 tys. mkw. na 11 kondygnacjach. Znajduje się u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Jego atuty to m.in. największe w tej okolicy tereny zielone z nowoczesną małą architekturą oraz przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy. Poza standardowymi udogodnieniami w postaci szybkobieżnych wind, dużej liczby miejsc parkingowych oraz dostępu do Wi-Fi w całym budynku i dookoła niego, zastosowano także innowacyjne rozwiązania proekologiczne, zapewniające najwyższy stopień efektywności energetycznej, udostępniono infrastrukturę rowerową z szatniami i prysznicami dla rowerzystów, możliwość ładowania samochodów z napędem elektrycznym, a także technologiczne nowinki, pozwalające na szybkie przywoływanie wind oraz otwieranie bramek za pomocą smartfonów.

Na parterze zaplanowano część handlowo-usługową, m.in. kawiarnię, kantynę/restaurację otwartą w dni powszednie i weekendy z myślą o pracownikach D48 i Mokotowa biurowego, jak również mieszkańcach dzielnicy. Smyk zajmie powierzchnię ponad 6 tys. mkw. na dwóch kondygnacjach D48. Przygotowanie projektu, za który w całości odpowiada warszawska pracownia architektoniczna Trzop Architekci, rozpoczęło się od przeprowadzenia wśród pracowników Smyka badań i warsztatów, z których wyłoniła się wizja otwartej jasnej przestrzeni, odzwierciedlona w projekcie wystroju wnętrz.

Kierując się zasadą, że biuro ma być drugim domem dla pracowników i miejscem twórczej zespołowej pracy, projektanci postawili na stworzenie przestrzeni sprzyjającej kreatywności, zapewniającej koncentrację oraz nieograniczoną komunikację miedzy pracownikami. W nowym biurze do dyspozycji pracowników będą różnej wielkości sale konferencyjnie i boksy z odpowiednią akustyką do spotkań formalnych i nieformalnych. W przestrzeni open space wygospodarowano miejsce do rozmów mniej formalnych oraz indywidualnej pracy. Wyznaczają ją wygodne miękkie meble, dające poczucie komfortu i możliwość skupienia. Twórcza praca i biznesowe spotkania będą mogły odbywać się również w modowych i zabawkowych showroomach oraz w części imitującej wnętrze przykładowego sklepu sieci Smyk.

— Tworząc przestrzeń dla pracowników, bardzo poważnie potraktowaliśmy ich potrzebę pracy w doświetlonych wysokich wnętrzach oraz zdecydowaliśmy się na wykorzystanie takich barw, które będą współgrały z loftowym charakterem miejsca, dając przestrzeń przyjazną rozwojowi i kreatywnej pracy. Zadbaliśmy także o oświetlenie, wykorzystując efektywne energetycznie lampy LED, a także stworzyliśmy miejsce dla dużej ilości zieleni w biurze — wyjaśnia Bartosz Trzop, architekt, właściciel i założyciel Trzop Architekci.

Nieograniczoną komunikację i mobilność zapewnią nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. system rezerwacji sal za pomocą smartfona i rozbudowana infrastruktura telefoniczno-komputerowa pozwalająca bezprzewodowo łączyć się między urządzeniami w każdym miejscu biura. Wysoka funkcjonalność nie będzie jednak górowała nad klimatem miejsca z dziecięcą energią i kreatywnością charakterystyczną dla firmy, dla której to biuro zostało zaprojektowane. Przykuwający uwagę plac zabaw ze zjeżdżalnią wokół klatki schodowej, nawiązuje do beztroskiej zabawy i relaksu. Szczególnym udogodnieniem dla wszystkich pracowników będzie ponad 300-metrowa kantyna w centralnej części biura. Loftowy charakter miejsca pozwolił także na nietuzinkową aranżację zieleni we wnę- trzach, m.in. wkomponowanie pięciometrowego drzewa.

W ostatnim czasie Mokotów biurowy przechodzi duże przemiany i przestaje być tylko miejscem do pracy, ale przekształca się w wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Powstają tu osiedla mieszkaniowe, punkty usługowe i handlowe, restauracje i oferta hotelowa. Postępują też inwestycje w infrastrukturę drogową i transport publiczny, co jest bardzo ważne dla najemców i ich pracowników oraz mieszkańców. Ostatnio uruchomiono linię tramwajową 31, łączącą biznesową część Mokotowa ze stacją Metro Wierzbno. Trwają również intensywne prace przy poszerzeniu ul. Marynarskiej oraz budowa kładki na ul. Postępu i drogi łączącej ulice Suwak i Cybernetyki, co usprawni komunikację w obrębie dzielnicy oraz z innymi częściami Warszawy.

— Do nowego biura planujemy się przenieść wiosną 2018 r. Jestem pewien, że stanie się ono nie tylko wizytówką firmy, ale też miejscem z dobrą energią i kreatywnymi pomysłami, napędzającymi dalszy rozwój firmy — podsumowuje Marek Janeczko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Twórczy plac zabaw, czyli nowe biuro Smyka