TX Logistik przewiezie koks do Niemiec

MWA
opublikowano: 18-02-2010, 08:53

PKP Cargo rozpoczęło przewozy koksu w kontenerach w tzw. składach całopociągowych w relacji Polska — Niemcy.

Wieloletnią umowę na całopociągowe przewozy koksu w kontenerach PKP Cargo podpisało z niemieckim operatorem i przewoźnikiem kolejowym TX Logistik. Przewozy są realizowane od końca stycznia bieżącego roku raz w tygodniu w relacji Wałbrzych Fabryczny — Duisburg i z powrotem, przez przejście graniczne Guben/Gubin. Niemiecka spółka chce rozszerzyć współpracę z PKP Cargo w realizacji nowych przewozów.

— To już trzeci prywatny operator z jakim PKP Cargo realizuje regularne przewozy intermodalne w relacji Polska — Niemcy i z powrotem, a od marca 2010 r. takich operatorów będzie czterech — informuje Sławomir Tubek, dyrektor biura przewozów intermodalnych w PKP Cargo.

W 2010 roku w relacji Polska — Niemcy TX Logistik razem z DB Schenker i innymi prywatnymi operatorami niemieckimi przewiezie w ruchu intermodalnym ponad 1500 par pociągów.

Koksownia
Koksownia
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane