Tych radnych nie obsługujemy

Ryszard Gromadzki
01-10-2003, 00:00

Przedsiębiorcy wykluczyli z grona klientów rajców, którzy zgodzili się na budowę hipermarketu.

Grudziądzka Federacja Gospodarcza (GFG), stowarzyszenie zrzeszające prawie 450 przedsiębiorców, kupców i rzemieślników, bojkotuje 13 rajców (cała rada liczy ich 25), którzy zgodzili się na inwestycję amerykańskiej Polimeni International w tym mieście. Jej częścią jest hipermarket budowlany.

Głównym zarzutem wobec radnych jest zdrada interesów lokalnych środowisk gospodarczych.

— Poparcie dla komitetu Ruch Grudziądz zdecydowało o jego zwycięstwie w ostatnich wyborach samorządowych — zaznacza Mirosław Pietkiewicz z GFG.

Według niego, radni nie rozumieją potrzeb przedsiębiorców.

— Otwarcie kolejnego hipermarketu zagraża przynajmniej kilkudziesięciu małym firmom. Miasto o ponad 30-proc. bezrobociu nie może sobie pozwolić na taką politykę — mówi Mirosław Pietkiewicz.

— Podziwiam odwagę 13 ludzi, którzy nie ulegli presji i zagłosowali za uchwałą o zmianie planu zagospodarowania gruntów pogarnizonowych. Pozwala to zrealizować inwestycję szacowaną na 50-60 mln zł — twierdzi Andrzej Wiśniewski, prezydent Grudziądza.

Zdecydowanie broni radnych.

— Po otwarciu hipermarketu Real zarejestrowano 1,5 tys. nowych punktów handlowych. O czym tu dyskutować — irytuje się prezydent.

W Grudziądzu oprócz Reala działają supermarkety sieci Mini Mal i Kaufland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Tych radnych nie obsługujemy