Tydzień pracy ma jednak być skracany

Cezary Koprowicz
15-12-2000, 00:00

Tydzień pracy ma jednak być skracany

Przed dwoma tygodniami Sejm głosował za wprowadzeniem wszystkich wolnych sobót, ale za utrzymaniem 42-godzinnego tygodnia pracy. Za taką nowelizacją głosowały kluby AWS i Unii Wolności. Posłowie AWS zapowiadali jednak, że na tym się nie skończy i w Senacie ich ugrupowanie przegłosuje poprawkę skracającą czas pracy do 40 godzin.

Senat, zdominowany przez AWS, głosował za wolnymi sobotami i przyjął poprawkę dotyczącą czasu pracy. Zgodnie z poprawką, w przyszłym roku obowiązywać będzie 42-godzinny tydzień pracy, w 2002 — 41 godzinny, w 2003 — 40 godzinny.

Jeremi Mordasewicz, wiceprezes BCC, twierdzi, że samo wprowadzenie wszystkich wolnych sobót podniesie koszty pracy. Te branże, które nie mogą pozwolić sobie na przestój we wszystkie soboty, będą musiały płacić pracownikom podwójnie. Ucierpią na tym głównie polskie firmy budowlane.

Nowelizacja kodeksu pracy ponownie trafi do Sejmu. AWS zależy, by posłowie zajęli się nią podczas następnego posiedzenia (20-22 grudnia). KPR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Koprowicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tydzień pracy ma jednak być skracany