Tydzień przyniesie zalew danych gospodarczych

Adam Narczewski
opublikowano: 13-08-2007, 00:00

Wtygodniu kursy głównych par walutowych kształtowały się w rytm danych makroekonomicznych i sygnałów z amerykańskiego rynku akcji. Decyzja FOMC i dane potwierdzające nadciągającą presję inflacyjną, wywindowały dolara do 1,3646 w stosunku do euro. Kursy USD/PLN i EUR/PLN wzrosły odpowiednio nawet do 2,7717 i 3,7861.

W tym tygodniu inwestorów zasypią publikacje, obrazujące inflacje w RFN, Wielkiej Brytanii i USA. Najistotniejsza dla kursu euro do dolara okaże się środa: poznamy odczyty inflacji CPI oraz bazowej CPI w USA. Dane powyżej prognoz staną się dla Fed sygnałem do możliwej podwyżki stóp procentowych, co wpłynie na umocnienie się amerykańskiej waluty.

W Polsce poznamy dziś bilans płatniczy w czerwcu. Dla złotego najważniejsze będą wtorkowe dane o podaży pieniądza M3 i wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI), które mogą umocnić polską walutę, gdyby okazały się wyższe od prognoz.

Adam Narczewski

Dom Maklerski X Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Narczewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu