Tylko jedna oferta w przetargu na system za 200 mln zł

opublikowano: 21-02-2019, 12:58

Tylko konsorcjum Aldesy i Aeronavalu złożyło ofertę w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na centralny komponent Krajowego Systemy Zarządzania Ruchem.

Wartość oferty złożonej przez konsorcjum to 372,3 mln zł brutto. Jest ona znacznie wyższa niż budżet zamawiającego, który na projekt planował przeznaczyć 200,9 mln zł brutto.

Wcześniej zainteresowanie przetargiem zgłaszało wiele innych firm m.in. Kapsch, Siemens, Sprint, czy Wasko.

Przetarg na serce systemu ruszył w październiku. Zamówienie obejmuje m.in. zaprojektowanie, dostawę, wdrożenie i uruchomienie elementów infrastruktury informatycznej pozwalających na zarządzanie usługami ITS w skali całego kraju, w tym wyposażenie rejonów i obwodów drogowych w dostęp do oprogramowania.

Wybrany wykonawca będzie miał też utworzyć Krajowe Centrum Zarządzania Ruchem w Warszawie (KCZR) oraz zapasowe centrum danych w Strykowie, wyposażyć pozostałe regionalne CZR w rozwiązania informatyczne modułów centralnych i zintegrować je z KCZR.

Wartość całego KCZR szacowana była na około 700 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy