Tylko kontrakt na Nasdaq 100 świeci na zielono

opublikowano: 19-11-2021, 13:40

Nastroje przed ostatnią sesją tygodnia na amerykańskich rynkach akcji są raczej złe.

Doniesienia z Europy o ponownym wprowadzeniu lockdownu w Austrii oraz nie wykluczenia takiego ruchu przez niemieckiego ministra zdrowia popsuły nastroje. Obudziły także większe zainteresowanie akcjami spółek wzrostowych i obligacjami. Strach przed ograniczeniami wymuszonymi przez pandemię widać w taniejących przed sesją akcjach linii lotniczych, jak Delta Air Lines, czy American Airlines, a także operatorów statków wycieczkowych, jak Norwegian Cruise czy Carnival Corp. Spadek rentowności obligacji osłabia notowania banków, m.in. JPMorgan Chase i Bank of America. Wyraźny spadek cen ropy powoduje także przecenę akcji amerykańskich gigantów naftowych: Exxon Mobil i Chevron.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na średnią Dow Jones spadał o 0,5 proc., na S&P500 tracił 0,25 proc., a na Nasdaq 100 rósł o 0,3 proc. W czwartek na zamknięciu S&P500 rósł o 0,3 proc., a Nasdaq o 0,45 proc. Oba indeksy kończyły sesję rekordową wartością. Dow Jones stracił wczoraj 0,2 proc., głównie z powodu przeceny giganta sprzętu internetowego Cisco Systems.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane