Tym będą żyły rynki

Michał Żuławiński Bankier.pl
opublikowano: 25-10-2015, 22:00

Kalendarium inwestora

Poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczniemy oczywiście od komentowania wyników wyborów parlamentarnych. Pod szczególną obserwacją będą złoty oraz indeksy i akcje z GPW. W kalendarium makroekonomicznym na ten dzień wyróżnia się indeks instytutu Ifo (godz. 10) oraz sprzedaż nowych domów w USA (15).

Wtorek

We wtorek pierwszy europejski kraj poda wyniki dynamiki wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale. Będzie to Wielka Brytania (godz. 10.30). We wtorkowej paczce danych z USA znajdziemy: zamówienia na dobra trwałe (13.30), indeks cen domów S&P/Case-Shiller (14), Indeks PMI dla usług (14.45), indeks zaufania konsumentów Conference Board (15), indeks Fedu z Richmond (15) oraz zmianę zapasów paliw (21.40). Warto pamiętać, że Amerykanie przestawią zegarki później niż Europejczycy, wobec czego tradycyjne godziny publikowania poszczególnych danych przypadną o godzinę wcześniej. We wtorek wyniki opublikują m.in. Apple, Pfizer, Twitter, UPS, BASF i Alibaba.

Środa

Dzień rozpocznie się od danych o sprzedaży detalicznej w Japonii (00.50) oraz inflacji CPI w Australii (1.30). W Europie o nastrojach wśród konsumentów poinformują statystycy z Niemiec (08.00) i Francji (08.45). Gwoździem dnia (i być może tygodnia) będzie jednak decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych (19.00). Inwestorzy (raczej) nie spodziewają się obniżki, jednak istotna będzie treść komunikatu FOMC, która może rzucić więcej światła na plany Rezerwy Federalnej. Dwie godziny po Amerykanach o stopach procentowych decydować będą także bankierzy centralni z Nowej Zelandii. Wyniki w środę przedstawią Budimex, Idea Bank i Żywiec.

Czwartek

W czwartek na pierwszy ogień ponownie pójdzie Japonia, skąd nadejdą dane o produkcji przemysłowej. W Europie makroekonomiczny miszmasz – sprzedaż detaliczna i inflacja w Hiszpanii (9), stopa bezrobocia w Niemczech (09.55) i podaż pieniądza w Wielkiej Brytanii (10.30). O godz. 11 Eurostat opublikuje podsumowujący miesiąc raport o koniunkturze gospodarczej. Kolejne mocne uderzenie nadejdzie ze Stanów Zjednoczonych. O godz. 13.30 Biuro Analiz Ekonomicznych przedstawi wstępne wyliczenie produktu krajowego brutto największej gospodarki świata w trzecim kwartale. Prognozy wskazują na annualizowany wzrost rzędu 1,7 proc. Na koniec dnia poznamy również wstępne dane o inflacji HICP i CPI w Niemczech (14.00). Wyniki przedstawią m.in. Bogdanka, BZ WBK, Lotos, mBank, Deutsche Bank, EA, Starbucks.

Piątek

Ostatni dzień roboczy tygodnia i miesiąca otworzą dane makroekonomiczne z Japonii. Poza informacjami i inflacji CPI, stopie bezrobocia i wydatkach gospodarstw domowych (0.30) inwestorzy będą mogli zapoznać się z decyzją Banku Japonii w sprawie stóp procentowych i półrocznym raportem banku o stanie japońskiej gospodarki. W planie jest także konferencja prasowa z udziałem prezesa BOJ Haruhiko Kurody. Następnie poznamy dane o niemieckiej sprzedaży detalicznej (8), hiszpańskim PKB (9) oraz stopie bezrobocia i inflacji w UE (11). Tydzień zamkną dane o dochodach i wydatkach Amerykanów (13.30), indeks Chicago PMI (14.45) i indeks Uniwersytetu Michigan (15.00). Wyniki opublikują Kernel, GPW, BNP Paribas, Chevron i Exxon Mobil. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki