Tym będą żyły rynki

Jakub Krześnicki, Michał Żuławiński, Bankier.pl
08-11-2015, 22:00

Kalendarium inwestora

Nadchodzący tydzień będzie bardzo ważny dla GPW, która przyswoi sobie wyniki kwartalne wielu liczących się spółek. Poznamy również odpowiedź na pytanie, w jakich nastrojach znajdują się obecnie europejscy inwestorzy. Dowiemy się też, jak trzymają się gospodarki krajów europejskich oraz samej strefy euro, które będą publikować wyniki PKB za trzeci kwartał.

Poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczniemy od danych o handlu zagranicznym Niemiec (godz. 8). Następnie przyjdzie czas na raport NBP o inflacji (9), a także na dane o inflacji i bezrobociu w Czechach (9). O godz. 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix (10.30), obrazujący nastroje panujące wśród europejskich inwestorów. O 15 w Brukseli spotkają się ministrowie finansów państw strefy euro. Rozmowy dotyczyć będą Grecji i unii bankowej. Wyniki opublikują m.in. Grupa Azoty, PGE, Bank Handlowy, PKO BP, Agora i Astarta.

Wtorek

Już 50 minut po północy polskiego czasu opublikowany zostanie bilans płatniczy Japonii. Później — inflacja CPI i PPI w Chinach, a także dane o podaży pieniądza i nowych kredytach w Państwie Środka. Wyniki przedstawią m.in. Eurocash, Pekao, PZU i Tauron.

Środa

Na GPW sesji nie ma, ale dzień można zacząć od danych z Chin. O godz. 6.30 produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna i inwestycje w aglomeracjach miejskich. W Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszona stopa bezrobocia i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (10.30).

Czwartek

W Japonii (0.50) pojawią się dane o zamówieniach na sprzęt, maszyny i urządzenia. W Europie na start w Niemczech (8) oraz Francji (8.45) pojawią się dane o inflacji konsumenckiej. Węgry (9) ogłoszą dane o produkcji przemysłowej. Natomiast Eurostat (11) zaprezentuje dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro. W USA ogłoszone zostaną tygodniowa zmiana zapasów paliw (17) oraz (20) budżet federalny (USD). Wyniki opublikują m.in. Cyfrowy Polsat, Enea, JSW, KGHM, PKP Cargo, CD Projekt, LPP i Siemens.

Piątek

Najbliższy piątek trzynastego upłynie pod znakiem europejskich danych o PKB. Wcześniej jednak w Japonii pojawią się dane o produkcji przemysłowej (5.30). Jako pierwsza dynamikę wzrostu gospodarczego ogłosi Francja (7.30), następnie zrobią to Niemcy (8), Słowacja, Rumunia, Węgry, Czechy oraz Hiszpania (9). Godzinę później niż u pozostałych krajów dane o PKB napłyną z Włoch i Polski. Z innych danych w Hiszpanii pojawią się również dane o inflacji konsumenckiej (9), zaś w Polsce Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC (9). O godz. 11 dane o PKB podsumuje Eurostat, który równocześnie przedstawi raport o handlu zagranicznym. O tej samej godzinie Włochy podzielą się danymi o inflacji konsumenckiej. O 14 poznamy polski bilans płatniczy, finalną inflację CPI oraz podaż pieniądza M3. Na koniec tygodnia w USA pokażą się dane dotyczące wyników sprzedaży detalicznej, inflacji producenckiej (14.30) oraz zapasów niesprzedanych towarów i indeksu Uniwersytetu Michigan (16). Wyniki finansowe przedstawią Asseco Poland, Synthos, Inpost, Monnari, Newag i Redan. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Krześnicki, Michał Żuławiński, Bankier.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tym będą żyły rynki