Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 16-02-2020, 22:00

Poniedziałek

W USA poniedziałek jest dniem wolnym od pracy. W Dniu Prezydenta giełdy będą zamknięte. Jedyne istotne dane napłyną z Dalekiego Wschodu. W Japonii będą to dynamika PKB (0.50) i produkcja przemysłowa, zaś w Chinach ceny nieruchomości (2.30).

Wtorek

O 10.30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. O 11 przekonamy się, jaka jest najnowsza wartość indeksu ZEW. W USA w centrum uwagi indeksy NY Empire State (14.30), indeks rynku nieruchomości NAHB (16.00) oraz dane o napływie kapitałów. Na wtorek zaplanowano posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Wyniki: HSBC, BHP Billiton, Wal-Mart

Środa

Już o 0.50 czasu polskiego poznamy dane o handlu zagranicznym oraz zamówieniach na sprzęt w Japonii. Z krajowego podwórka o 10 nadejdą raporty o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w styczniu oraz o koniunkturze konsumenckiej. W Szwecji (9.30), Wielkiej Brytanii (10.30) i Kanadzie (14.30) pojawią się odczyty inflacji, zaś w Turcji zapadnie decyzja w sprawie stóp procentowych. W USA w centrum uwagi będą dane o pozwoleniach na budowę domów i rozpoczętych budowach (14.30), inflacja producencka (14.30) oraz protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (20).

Czwartek

O 8 poznamy wartość indeksu GfK mierzącego nastroje wśród niemieckich producentów. O 8.45 we Francji pojawią się dane o inflacji. W ramach kontynuacji przeglądu danych z polskiej gospodarki o 10 GUS opublikuje raport o produkcji przemysłowej. O 13.30 poznamy protokół z posiedzenia EBC, a o 14 analogiczny dokument nadeśle NBP. Politycznym wydarzeniem dnia będzie szczyt UE poświęcony perspektywie budżetowej na kolejnych siedem lat. Wyniki: Santander, Anglo American

Piątek

Przez cały dzień będzie trwał przegląd wstępnych odczytów indeksów PMI dla czołowych gospodarek. Zaczniemy od Japonii (1.30), następnie przejdziemy do Francji (9.15), Niemiec (9.30), strefy euro (10), Wielkiej Brytanii (10.30) i USA (15.45). Z polskiej perspektywy najważniejsze będą dane o sprzedaży detalicznej i produkcji budowlano-montażowej (10). Wśród innych danych warto będzie zwrócić uwagę na inflację w Japonii (0.30) i strefie euro (11). Oczy świata zwrócone będą także na Bliski Wschód. W stolicy Arabii Saudyjskiej spotkają się przedstawiciele banków centralnych i ministerstw finansów państw grupy G-20. Z kolei w Iranie odbędą się wybory parlamentarne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane