"Tymoszenko nie będzie ubiegać się o urząd premiera"

PAP
23-02-2014, 16:05

Julia Tymoszenko nie pretenduje obecnie na stanowisko premiera Ukrainy - powiedział w niedzielę Mykoła Tomenko, deputowany z partii Batkiwszczyna, którą kieruje była szefowa rządu. Polityk zastrzegł, że jest to informacja nieoficjalna.

Tymoszenko zapowiedziała w sobotę, że będzie startować w maju w przedterminowych wyborach prezydenckich.

"Mam informację, nieoficjalną, o tym, że Tymoszenko nie pretenduje na urząd premiera" - powiedział Tomenko dziennikarzom.

Była premier została w sobotę zwolniona z kolonii karnej na podstawie specjalnej rezolucji parlamentu. Odbywała karę siedmiu lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Wyrok ten został uznany przez Zachód za motywowany politycznie.

Parlament w sobotę również pozbawił władzy dotychczasowego szefa państwa Wiktora Janukowycza i wyznaczył termin przyspieszonych wyborów prezydenckich na 25 maja. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Tymoszenko nie będzie ubiegać się o urząd premiera"