Typy z Nadarzyna to Brytyjczycy

Po kolekcjonerskie jaguary można tym razem udać się do Nadarzyna

Rynek kolekcjonerskich samochodów udowodnił już, że potrafi dać zarobić, jednak kiedy mowa o rekordach, zwykle wymienia się domy aukcyjne odległe o kilkanaście godzin lotu samolotem.

Tym razem po kolekcjonerskie jaguary można — chociaż nie trzeba — udać się do Nadarzyna, gdzie 13 maja odbędzie się Warsaw Oldtimer Show, czyli targi samochodów zabytkowych. Myśląc o inwestycji albo weekendowej rozrywce, dobrze pooglądać wystawione auta, chociaż do samej licytacji można włączyć się również z domu, rejestrując się przez stronę organizatora.

Typami, które z katalogu 29 samochodów wyróżniają się najbardziej, są bentley R-Type z lat 50. i trochę od niego młodszy, osławiony jaguar E-Type (na zdjęciu). Pierwszy to brytyjska limuzyna, którą produkowano w latach 1952-55 na zamówienie, natomiast drugi to klasyk nie tylko w branży angielskiej motoryzacji, ale wzornictwa w ogóle. Wystawiony jaguar został wyprodukowany w 1969 r., czyli osiem lat po wprowadzeniu na rynek modelu uznanego za ikonę dizajnu właściwie od razu. Cena wywoławcza E-Type’a wynosi 150 tys. zł, a o czterodrzwiowego bentleya można konkurować od 99 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Typy z Nadarzyna to Brytyjczycy