Tysiące miejsc pracy dzięki ubezpieczeniom

Puls Biznesu, Materiał partnera: PIU
opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Ubezpieczenia to fundament bezpieczeństwa kraju. Nie tylko chronią i stabilizują, lecz także umożliwiają jego rozwój.

Raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”, przygotowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń we współpracy z Deloitte, opisuje wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę, przedsiębiorstwa i życie człowieka. Jakie znaczenie ma sektor ubezpieczeniowy dla polskiej gospodarki?

Przede wszystkim trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstw na każdym etapie bez odpowiedniej asekuracji, która ogranicza ich codzienne ryzyko związane z prowadzeniem działalności. Firmy ubezpieczeniowe przez własne inwestycje i wypłacane odszkodowania wspierają także rozwój takich branż, jak finanse czy nieruchomości, przemysł i ochrona zdrowia — a łączny wkład ubezpieczeń w polską gospodarkę to około 2 proc. PKB.

Branża ubezpieczeniowa, zatrudniająca 27 tys. pracowników, generuje dodatkowo blisko 198 tys. miejsc pracy w innych częściach gospodarki. Najwięcej — 70 tys. miejsc pracy — branża ubezpieczeniowageneruje w handlu detalicznym, hurtowym i sektorze naprawy pojazdów. Ponad 31,8 tys. miejsc pracy dzięki ubezpieczeniom powstało w przemyśle przetwórczym, na który składa się m.in. produkcja części samochodowych i elektroniki. Dzięki branży ubezpieczeniowej pracuje lub prowadzi działalność gospodarczą około 158,2 tys. agentów i multiagentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiedzialności ubezpieczycieli? Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie internetowej PIU i na http://dziekiubezpieczeniom.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu, Materiał partnera: PIU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy