Czytasz dzięki

Tysiące nowych profili zaufanych

opublikowano: 23-02-2020, 22:00

Ponad 16,7 tys. osób założyło 15 lutego profil zaufany — podaje Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

Od tego dnia podatnicy mogą sprawdzać w usłudze Twój e-PIT swoje zeznania, sporządzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS), i od razu rozliczyć się z ubiegłorocznych dochodów. Do minionego czwartku, czyli w sześć dni od startu akcji PIT za 2019 r., utworzono w sumie 138 174 nowe profile zaufane, które pozwalają zalogować się do usługi KAS. Profil zaufany to jeden z dwóch sposobów logowania w systemie Twój e-PIT. Drugi wymaga podania m.in. numerów PESEL, NIP, a także kwot przychodów z otrzymanych od płatników informacji PIT i poprzednich zeznań oraz wysokości nadpłat lub dopłat wynikających z ubiegłorocznych rozliczeń.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane