Tyson ma pobić Michalczewskiego

MICH
opublikowano: 19-04-2012, 00:00

Bokserskie igrzyska rozpoczyna FoodCare. Amerykański bokser będzie reklamował Black.

Mike Tyson został twarzą napoju energetycznego Black, należącego do FoodCare, spółki, która o rynkowe udziały bije się, również w sądach, z napojem Tiger sygnowanym nazwiskiem Dariusza Michalczewskiego, a produkowanym przez Maspex.

— Na pewno będzie to temat tygodnia, więc już się opłaciło. Po prawnym zamieszaniu między Tigerem a Blackiem, po którym obie marki miały podobne udziały rynkowe, kurz zaczął opadać, a Tiger zwiększać udziały rynkowe. Jeśliby więc nic spektakularnego się nie wydarzyło, to Tiger stałby się zdecydowanym liderem na tym rynku. Black potrzebował mocnego uderzenia, a wydaje się, że Tyson mocno uderzyć potrafi, więc jest to celny strzał — mówi Jacek Sadowski, prezes agencji Demo Effective Launching. Suma, jaką amerykański bokser otrzyma za reklamowanie Blacka, pozostaje tajemnicą.

— Po półrocznych negocjacjach podpisaliśmy z Tysonem trzyletni kontrakt. Mój biznesowy nos podpowiada mi, że będzie to ogromny sukces, a wzmożone zainteresowanie Blackiem wykazuje już kilkanaście krajów, np. Wielka Brytania czy Rumunia. Mike przyjedzie w przyszłym tygodniu do Polski na cztery dni — do Warszawy i Krakowa, gdzie spotka się z m.in. z naszymi klientami. Podpisany kontrakt poza takimi spotkaniami obejmuje oczywiście udział w reklamach — mówi Wiesław Włodarski, prezes FoodCare.

Deklaruje, że tylko w tym roku wyda na reklamę Blacka kilkadziesiąt milionów złotych w Polsce i Europie, bo Black ma być liderem europejskiego rynku. — Ciekawie przedstawia się na tym tle sytuacja Red Bulla — bo gdzie dwóch się bije, tam traci trzeci.

Polska była pierwszym krajem, na którym Red Bull został pokonany przez krajowy napój (właśnie Tigera), a teraz straci jeszcze więcej — komentuje Jacek Sadowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy