Tytoniowa skarga jest gotowa

opublikowano: 08-07-2014, 00:00

MSZ przygotowało założenia do skargi na dyrektywę tytoniową. Na jej złożenie zostały dwa tygodnie.

Faza tworzenia już się skończyła, teraz pora na etap akceptowania. Polska skarga na dyrektywę tytoniową, która przewiduje m.in. zakaz sprzedaży papierosów mentolowych, jest już gotowa i czeka, by zaakceptował ją rząd.

— Komitet ds. Europejskich przyjął już założenia do skargi i zarekomendował jej skierowanie do Rady Ministrów — poinformowało „PB” biuro prasowe resortu spraw zagranicznych. Czas na złożenie skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE upływa 23 lipca. Do tego czasu będą musieli zgodzić się na nią wszyscy ministrowie — w tym minister zdrowia, podważający sens jej składania i już przygotowujący przepisy, które przeniosązałożenia dyrektywy na grunt polskiego prawa. Według naszych informacji, w ubiegłym tygodniu Janusz Piechociński — który w maju wystąpił z inicjatywą zaskarżenia dyrektywy — zaprosił przedstawicieli branży tytoniowej na nadzwyczajne spotkanie w Ministerstwie Gospodarki. Uspokajano wtedy reprezentantów koncernów i plantatorów, że prace nad skargą „przyspieszają” i zostaną zakończone w terminie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tytoniowa skarga jest gotowa