UAL może wystąpić o ochronę przed roszczeniami wierzycieli

Marek Druś
02-12-2002, 13:10

UAL, spółka-matka United Airlines może jeszcze w poniedziałek wystąpić o ochronę przez roszczeniami wierzycieli, uważają analitycy. Podkreślają, że może to być pierwsza z serii niewypłacalności ogłoszonych przez amerykańskie linie lotnicze.

Druga linia lotnicza świata ma jeszcze w poniedziałek zapłacić 375 mln USD z tytułu spłaty zadłużenia. W grudniu czeka ją jeszcze wypłacenie 70 mln USD dodatkowych świadczeń dla pracowników. Cześć analityków uważa, że w związku z fiaskiem negocjacji w sprawie ograniczenia płac, które miały dać spółce 5,2 mld USD oszczędności, będzie ona musiała wystąpić o ochronę przed roszczeniami wierzycieli i poddać się nadzorowanej przez sąd restrukturyzacji. Sądzą oni także, że przykład United Airlines może skłonić do podobnego działania innych przedstawicieli branży.

Jak się szacuje, amerykańskie linie lotnicze zakończą ten rok łączną stratą sięgająca 9 mld USD. Na koniec ubiegłego roku wynosiła ona 7,7 mld USD.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UAL może wystąpić o ochronę przed roszczeniami wierzycieli