Czytasz dzięki

Uber negocjuje przejęcie Postmates

opublikowano: 30-06-2020, 08:22

Uber Technologies prowadzi rozmowy o zakupie Postmates, twierdzą źródła agencji Bloomberg. Rynkowy potentat, który wyrósł na świadczeniu usług przewozowych, chce rozszerzyć usługi dostarczania żywności w USA i wykorzystać wzrost zamówień podczas pandemii koronawirusa.

Agencyjne źródło podkresla przy tym, że Postmates bada jednak różne ścieżki upublicznienia. Jedna z rozważanych opcji obejmowałaby połączenie z firmą przejmującą spółki celowe.

Uber Eats
Zobacz więcej

Uber Eats fot. VALENTYN OGIRENKO/Reuters/Forum

Według dziennika Wall Street Journal potencjalna umowa z Uberem może wyceniać wartość Postmates na około  2,6 mld USD.

Założona w 2011 roku firma Postmates była jedną z pierwszych, która pozwoliła klientom w USA zamówić dostawę posiłku za pomocą aplikacji na smartfony. Obecnie firma zajmuje czwarte miejsce na tamtejszym rynku. W lutym 2019 r. zamierzała przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO), ale nigdy nie weszła na giełdę. Udało się jej jednak w tym samym roku pozyskać prywatnego inwestora, co kształtowało jej wartość na poziomie 2,4 mld USD.

Postmates nie był pierwszym wyborem Ubera. Amerykański gigant próbował w tym roku kupić Grubhub, ale negocjacje upadły na początku czerwca. Ostatecznie Grubhub przejęty został przez europejską firmę Just Eat Takeaway.com NV. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane