Czytasz dzięki

Uber pierwszy raz zanotował spadek wpływów z przejazdów

opublikowano: 08-05-2020, 06:54

Uber Technologies zakończył pierwszy kwartał stratą netto 2,94 mld USD. Jest prawie trzykrotnie większa niż rok wcześniej.

Na wynik amerykańskiej firmy parataksówkowej wpływ miało odpisanie 2,1 mld USD tytułem inwestycji. Uber jest jednym z  większych inwestorów w Didi Chuxing, największej firmie parataksówkowej w Chinach, gdzie rozpoczęła się globalna pandemia koronawirusa.

Uber poinformował, że po raz pierwszy w historii spółki spadła wartość zamówionych w kwartale przejazdów. Wpływy brutto z tego tytułu spadły o 5 proc. do 10,9 mld USD. Rok wcześniej rosły o 20 proc. Wyraźną poprawę spółka zanotowała w obszarze dostaw jedzenia. Wpływy wzrosły tam o 52 proc. do 4,68 mld USD. Prezes Dara Khosrowshahi podkreślił podczas konferencji z analitykami, że widać już oznaki poprawy biznesu. Tak działo się przez poprzednie trzy tygodnie i prawdopodobnie także w obecnym, powiedział.

- Uważamy, że dno w USA już jest za nami – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane