Uber stracił licencję w Londynie

opublikowano: 25-11-2019, 11:54
aktualizacja: 25-11-2019, 12:41

Londyński regulator odmówił Uberowi przedłużenia licencji na oferowanie przejazdów w stolicy Wielkiej Brytanii, informuje BBC.

LBC radio poinformowało w poniedziałek, w dniu, w którym licencja firmy z Krzemowej Doliny wygasa w Londynie, że Uber nie otrzyma nowej licencji na jednym z najważniejszych rynków.

Bloomberg

Te doniesienia następnie potwierdził rzecznik ds. transportu w Londynie.

Uber i Transport Londyński prowadzą walkę od czasu, gdy organ odrzucił wniosek o odnowienie licencji firmy w 2017 r. Wówczas Londyn powołał się na niedociągnięcia w podejściu firmy do zgłaszania poważnych przestępstw kryminalnych i prześwietlania kierowców, co skłaniało do podjęcia działań prawnych.

Sędzia w 2018 r. przyznał Uberowi 15-miesięczną licencję na okres próbny, po tym jak dokonała kilku zmian w swoim modelu biznesowym.

We wrześniu Londyn przedłużył okres próbny Uberowi tylko o dwa miesiące, znacznie krótszy niż pięć lat, i nałożyło dalsze warunki dotyczące m.in. odpowiedniego ubezpieczenia i kontroli dokumentów kierowców.

Firma będzie się odwoływać i może kontynuować działalność w trakcie tego procesu.

Około 45 tys. kierowców pracuje dla Ubera w Londynie, który jest jednym z pięciu największych rynków na świecie.

Wyjaśniając swoją decyzję o nieprzedłużeniu licencji, regulator stwierdził, że zidentyfikował "wadliwy wzorzec", który zagrażał bezpieczeństwu i ochronie pasażerów.

Obejmował on zmianę w systemach Ubera, która umożliwiła nieautoryzowanym kierowcom przesyłanie zdjęć na inne konta kierowców Ubera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane