Uber wstrzymuje usługę w prowincji Quebec

opublikowano: 26-09-2017, 17:05

To nie sjest dobry okres dla firmy Uber, jednego z potentatów rynku usług para taksówkarskich. Przed kilkoma dniami o wygaśnięciu i nie przedłużeniu licencji na prowadzenie tego typu działalności poinformowały władze Londynu, teraz spółka zaprzestanie działalności w kanadyjskiej prowincji Quebec, donosi Reuters powołując się na Radio Canada.

W ubiegłym tygodniu amerykański koncern stwierdził w oświadczeniu, że "nowe i obostrzone" reguły prowincjonalne w dużym stopniu zagrażają zdolności firmy do dalszego funkcjonowania.

Zobacz więcej

Uber, Taxi

Sergio Perez_Reuters_FORUM

To kolejny atak na spółkę specjalizującą się w usługach komunikacyjnych, po tym jak nowy dyrektor wykonawczy Dara Khosrowshahi podjał się próby odbudowania wizerunku firmy.

W miniony piątek Transport for London ogłosił, że dotychczasowa licencja Ubera wygasa 30 września. Spółka ma 21 dni na odwołanie się od decyzji i w tym czasie będzie mogła prowadzić działalność.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Uber wstrzymuje usługę w prowincji Quebec