Uber zwalnia ponad 100 kierowców testowych

opublikowano: 12-07-2018, 07:38

Uber Technologies zwalnia ponad 100 kierowców, którzy uczestniczyli w programie testów jego autonomicznych aut w Pittsburghu i San Francisco.

Uber tłumaczy, że chce zastąpić obecnych kierowców bardziej wyszkolonymi, którzy będą w stanie nadzorować autonomiczne samochody zarówno w ruchu miejskim, jak i na torach testowych.

Zobacz więcej

youtube.com

W maju Uber przeprowadził podobne działania w Tempe w stanie Arizona. Tam jednak zwolnił ok. 300 osób. Wiązało się to jednak z wcześniejszym wypadkiem śmiertelnym i zakazem dalszych prób wydanych przez władze stanowe. Dochodzenie wykazało, że mająca nadzorować jazdę autonomicznego auta kobieta w momencie wypadku oglądała program telewizyjny na telefonie komórkowym. Dodatkowo Uber kazał wyłączyć automatyczny system awaryjnego hamowania w samochodzie volvo, które potem uczestniczyło w wypadku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Uber zwalnia ponad 100 kierowców testowych