Czytasz dzięki

Uber zwalnia pracowników w Indiach

ARŻ
opublikowano: 26-05-2020, 11:17

W ramach globalnych planów redukcji zatrudnienia, Uber zwolni w Indiach ponad 600 pracowników. Firma walczy o przetrwanie w związku z pandemią koronawirusa, pisze Reuters.

W ubiegłym tygodniu Uber poinformował, że skoncentruje się na swojej podstawowej działalności związanej z przewozem osób i dostarczaniem żywności. Zamierza też zmniejszyć liczbę pracowników o ponad jedną trzecią na całym świecie. Ma to pomóc w osiągnięciu zysków pomimo pandemii koronawirusa.

Uber
Zobacz więcej

Uber fot. Toby Melville_Reuters_Forum

„Wpływ Covid-19 i nieprzewidywalny termin ożywienia gospodarczego sprawiły, że Uber India nie ma innego wyjścia, niż zmniejszenie liczby swoich pracowników” – powiedział szef Ubera w Azji Południowej, Pradeep Parameswaran. Pracę straci ok. 600 osób. 

Na podobne kroki zdecydowała się firma Ola, główny konkurent Ubera w Indiach. Zamierza zwolnić 1400 osób. Jej przychody w ciągu ostatnich dwóch miesięcy spadły o 95 proc. z powodu ogólnokrajowej kwarantanny. 

Rząd Indii stopniowo znosi ograniczenia związane z koronawirusem, jednak zapotrzebowanie na usługi transportowe wciąż pozostaje na niskim poziomie. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane