Obie oferty są powiązane z WIBOR 3M – 3-miesięczną stawką pożyczek międzybankowych. Będzie można zarobić do 12 proc., inwestując w dwuletni WiborProfit 2L lub do 21 proc., decydując się na trzyletni WiborProfit 3L.
Aktywa funduszy będą lokowane w dłużne papiery wartościowe (również korporacyjne), depozyty bankowe oraz instrumenty pochodne — opcje i swapy.
Warunkiem wzrostu wartości inwestycji jest utrzymanie się WIBOR 3M w określonym przedziale, który zostanie podany 10 maja. Za każdy dzień spełnienia tego warunku będzie naliczana premia.
Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Bank nie pobiera opłaty manipulacyjnej, ale warto zwrócić uwagę na warunki naliczania opłaty likwidacyjnej, która wynosi 5,3 proc. dla WiborProfit 3L i 3,9 proc. dla WiborProfit 2L. Dodatkowymi opłatami zmniejszającymi zyski są opłaty za wykup, które wynoszą w zależności od momentu rezygnacji: w pierwszym przypadku od 1,8 do 3,9 proc. wartości jednostek uczestnictwa, a w drugim od 1,8 do 5,3 proc. Subskrypcja potrwa do 2 maja.
Zdaniem „PB”:
Zaletami inwestycji są: brak opłat wstępnych, które obniżają kwotę inwestycji, ochrona kapitału, jasne i klarowne omówienie zasad działania obu produktów oraz prosty sposób naliczania ewentualnego zysku; wadą wysokie opłaty likwidacyjne, konieczność posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BNP Paribas Banku oraz brak zwolnienia z podatku od zysków kapitałowych.