UBS ostrzega: wartość bitcoina może spaść do zera

opublikowano: 15-01-2021, 19:15

Stratedzy UBS Global Wealth Management, jednego z największych graczy na rynku zarządzania majątkiem ostrzegli nowych inwestorów z rynku kruptowalut, że mogą stracić wszystkie pieniądze.

Szwajcarski bank ostrzega tych, którzy zachęceni szybkim wzrostem ceny zdecydowali się zainwestować w bitcoina, że jego cena może rosnąć w krótkim terminie, ale w dłuższym ten segment rynku stoi przed zagrożeniem natury egzystencjalnej.

- Naszym zdaniem niewiele mogłoby zatrzymać spadek ceny kryptowaluty do zera jeśli lepiej zaprojektowana wersja zostałaby zaproponowana lub gdyby zmiany natury regulacyjnej popsułyby nastroje – głosi raport, wśród którego autorów jest Michael Bolliger, szef inwestycji na globalnych rynkach wschodzących w UBS Global Wealth Management. – Netscape i Myspace to przykłady aplikacji, które cieszyły się wielką popularnością, ale ostatecznie zniknęły – dodaje.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Szwajcarska firma sceptycznie ocenia użyteczność wirtualnych pieniędzy w realnym świecie. Nie zdecydowała się jednak na nazwanie wzrostu cen kryptowalut bańką inwestycyjną z powodu trudności określenia wartości godziwej aktywów bez cash flows.

- Inwestujący w kryptowaluty muszą ograniczyć swoje inwestycje w nie do kwot, które mogą sobie pozwolić stracić – podsumował UBS Global Wealth Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane