UBS planuje wykup akcji za 4 mld franków

ARŻ, Reuters
opublikowano: 26-01-2021, 10:43

Szwajcarski bank planuje odkupić akcje o wartości 4 mld franków (4,5 mld USD) w ciągu najbliższych trzech lat. Pożyczkodawca podwaja wielkość poprzedniego programu odkupu.

UBS
UBS
Stefan Wermuth

Zgodnie z wtorkowym oświadczeniem, UBS planuje odkupić akcje o wartości do 1,1 mld USD w pierwszym kwartale roku. W ciągu trzech latach zamierza przeznaczyć na ten cel łącznie 4,5 mld USD. Pierwotnie planowano, że na wykup zostanie przeznaczona dwukrotnie niższa suma.

Skupienie się na zamożnych klientach, którzy skorzystali na gwałtownie rosnących giełdach, pozwoliło UBS przejść przez pandemię bez większych turbulencji. Bank w czwartym kwartale 2020 roku odnotował zysk w wysokości 1,7 mld USD i przewyższył szacunki analityków. Pożyczkodawcy udało się osiągnąć lub przekroczyć wszystkie ubiegłoroczne cele.

Nowy dyrektor generalny Ralph Hamers przeprowadza obecnie przegląd wszystkich biznesów banku i spodziewa się przedstawić aktualne informacje na temat strategicznych inicjatyw i planów w drugim kwartale.

Akcje UBS po godz. 9 wzrosły o 4,4 proc. na giełdzie w Zurychu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane