UBS powołuje nowego dyrektora finansowego

PM, Reuters
opublikowano: 01-12-2021, 10:44

UBS zatrudnił byłą szefową JP Morgan Chase, Sarah Youngwood, na stanowisko dyrektora finansowego grupy, poinformował szwajcarski bank.

fot. Bloomberg

Sarah Youngwood zastąpi obecnego dyrektora finansowego Kirta Gardnera, gdy ten ustąpi ze stanowiska w maju 2022 roku, poinformował największy szwajcarski bank.

– Z doświadczeniem z różnych obszarów bankowości i dogłębną wiedzą z zakresu finansów Sarah idealnie nadaje się do kierowania naszą finansową w przyszłością – powiedział prezes UBS, Ralph Hamers.

Od 2020 roku Youngwood kierowała finansami globalnej jednostki technologicznej JP Morgan Chases, a także jej zespołu ds. różnorodności i integracji. W latach 2012-2016 była szefem relacji inwestorskich w JPMorgan Chase, a wcześniej spędziła 14 lat na różnych stanowiskach w Financial Institutions Group.

Europejski Bank Centralny poinformował na początku tego roku, że chciałby zobaczyć większą różnorodność w zarządach banków i wśród kadry kierowniczej. Powodem jest dysproporcja, której dopatrzył się bank. Obecnie tylko 8 proc. dyrektorów naczelnych europejskich instytucji kredytowych i inwestycyjnych to kobiety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane