Czytasz dzięki

UBS prognozuje, że S&P500 wzrośnie o 13 proc. do czerwca

opublikowano: 29-10-2020, 12:37

Mark Haefele, szef inwestycji w UBS oraz zespół strategów banku uważają, że ostatnie zawirowania na amerykańskich rynkach akcji są krótkotrwałe.

- Nadal oczekujemy wzrostu w średnim terminie i prognozujemy 3700 pkt. na S&P500; do czerwca 2021 roku, czyli ok. 13 proc. wyżej niż wynosi jego obecna wartość – głosi raport UBS. – Choć lokalne ograniczenia mające pomóc kontrolować pandemię będą hamowały wzrost, widzimy szereg powodów aby oczekiwać, że skutki tego będą bardziej ograniczone niż w pierwszej połowie roku – dodaje.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Stratedzy UBS argumentują, że konsumenci i firmy dostosowali się jak dotąd do ograniczeń i lepiej poradzą sobie z nowymi. Spodziewają się mocnego wzrostu PKB USA w trzecim kwartale i zwracają uwagę, że formy podwyższają prognozy wyników w czwartym. Wskazują, że rządy nadal zapewniają wsparcie gospodarkom, a także, że ludzie mniej obawiają się pandemii.

Stratedzy UBS uważają, że kiedy jest na świecie 10 szczepionek w końcowej fazie testów, rządy będą mogły rozpocząć luzowanie ograniczeń w drugim kwartale przyszłego roku. Pomoże to powrócić wynikom spółek do poziomu sprzed pandemii blisko końca 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane