Udany debiut Funduszu mieszkań na wynajem

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 21-12-2015, 22:00

RFundusz mieszkań na wynajem i zapowiada kolejne inwestycje.

Mija rok od pojawienia się pierwszych mieszkań na wynajem w ofercie Funduszu mieszkań na wynajem. Są alternatywą dla osób, które nie mogą lub nie chcą brać kredytów na zakup własnego M. Fundusz planuje zamknąć 2015 r. liczbą 2,4 tys. mieszkań, z czego 380 jest już wynajmowanych, na kolejne 1071 podpisano umowy z deweloperami, a 949 jest w trakcie finalizacji decyzji inwestycyjnej.

Ponad połowa z tych mieszkań zostanie przekazana najemcom do końca 2017 r. Wśród wynajętych w tym roku mieszkań są 124 w Poznaniu (przy ulicy Saperskiej), 122 w Piasecznie (ul. generała Grochowskiego) oraz 134 w Gdańsku (ul. Kilińskiego). Oferta wzbogaci się o 45 mieszkań w Krakowie (przy ulicy Polonijnej), 146 w Katowicach (przy ulicy generała Pułaskiego), ponad 100 we Wrocławiu (przy ulicy Dąbrowskiego) i 229 w Warszawie (ul. Przy Agorze).

Inwestycja w Krakowie ma być gotowa do oddania w pierwszym kwartale 2016 r., osiedla we Wrocławiu i w Warszawie w pierwszym kwartale 2017 r. Mieszkania w Katowicach będą gotowe w II kwartale 2017 r. Ceny najmu różnią się w zależności od miasta i czasu, na jaki podpisywana jest umowa: od 6 miesięcy do 4 lat z możliwością przedłużenia. W Piasecznie przy ul. gen. mjr. Jana Grochowskiego 5 cena najmu przy podpisywaniu umowy na 2-4 lat za około 33-metrowe mieszkanie jednopokojowe z aneksem kuchennym wynosi 900 zł plus 130,01 zł zaliczki na opłaty eksploatacyjne.

Wszystkie mieszkania są wykończone pod klucz i wyposażone w sprzęt AGD i meble. W pierwszej inwestycji Funduszu — w Poznaniu przy ul. Saperskiej 32 — cena najmu przy podpisywaniu umowy na 2-4 lata za mieszkanie dwupokojowe z kuchnią o powierzchni około 38 mkw. wynosi 1150 zł, do podanej kwoty należy doliczyć 131,73 zł. zaliczki na opłaty eksploatacyjne.

— Każdy, kto podpisze umowę, może mieć pewność, że jej warunki zostaną dotrzymane, jeśli sam będzie się z nich wywiązywał. Dotyczy to także gwarancji stałej ceny najmu przez cały czas trwania umowy — mówi Ryszard Słowiński, prezes BGK Nieruchomości.

Od września mieszkania mogą też wynajmować firmy dla swoich pracowników albo na prowadzenie nieuciążliwej działalności gospodarczej. Obecnie około 15 proc. wynajętych lokali zajmują firmy.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane