Udany finisz na Wall Street

opublikowano: 03-03-2016, 22:08

W oczekiwaniu na piątkową prezentację rządowych danych o stanie rynku pracy, amerykańskie giełdy poddawały się w czwartek sporym wahaniom, przez większą część dnia tkwiąc w czerwonych rejonach. Dopiero pod koniec sesji mocniej zaakcentowała swoja obecność strona popytowa.

 Zwyżka wśród spółek energetycznych pozwoliła zrekompensować spadki wśród przedstawicieli branży zdrowotnej i technologicznej.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Ostatecznie na finiszu czwartkowych notowań indeks DJ Ia rósł o 0,26 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,35 proc. zaś Nasdaq zyskiwał 0,09 proc. 

Inwestorzy nie mieli zbyt wielu powodów do optymizmu. Szczególnie źle przyjęty został raport o zmianie liczby tzw. nowych bezrobotnych i kontynuujących pobieranie zasiłku. W tym pierwszym przypadku nieoczekiwanie przybyło ich 278 tys. przebijając oczekiwania analityków, którzy spodziewali się spadku wskaźnika. Rynek oczekuje, że w lutym amerykańska gospodarka stworzyła około 190 tys. miejsc pracy.

Stronę podażową wspierała też informacja o pierwszym od dwóch lat spadku zatrudnienia w sektorze usług i spadku zamówień w przemyśle (bez uwzględniania środków transportu).

Handlujący przyglądali się też rozwojowi sytuacji na rynku ropy. W czwartek jej notowania zmieniały się w niewielkim zakresie po tym jak od lutowego dołka ceny podskoczyły już o 35 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane