Udany początek tygodnia na Wall Street

opublikowano: 04-06-2018, 22:08

Giełdowe parkiety w Stanach Zjednoczonych zwiększyły skalę zysków po piątkowym odbiciu na fali optymizmu, że największa gospodarka świata pozostaje silna. Indeksy rosły przez całą poniedziałkową sesję a rynek spółek technologicznych otworzył się na najwyższym poziomie od połowy marca, kiedy ustanowił rekord.

Na wartości zyskiwało 10 z 11 głównych branż wskaźnika S&P500. Sporym wsparciem dla tego indeksu była zwyżka notowań Microsoftu po tym, jak producent oprogramowania komputerowego zgodził się na przejęcie firmy informatycznej GitHub za 7,5 mld USD. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Drożały akcje Apple. Wartość producenta popularnych iPhone’ów zbliżyła się na wyciągnięcie ręki do bariery 1 bln USD, co jeszcze nie udało się żadnej spółce.

Inwestorzy z dużym zainteresowaniem brali udział w handlu papierami Boeinga. Rosnący kurs akcji amerykańskiego giganta miał znaczący udział w zwyżce indeksu Dow Jones IA po tym jak ogłosił on partnerstwo z francuską spółką kosmiczną Safran.

Na finiszu poniedziałkowej sesji indeks blue chipów zyskiwał 0,72 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł na zamknięciu o 0,45 proc. zaś technologiczny Nasdaq wzmacniał się o 0,69 proc. ustanawiając nowy rekord zamknięcia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Udany początek tygodnia na Wall Street